Jak odświeżyć wnętrze bez remontu: Pomysły na metamorfozę

Wnętrze naszego domu jest ważne dla naszego samopoczucia i komfortu. Czasami jednak chcielibyśmy odświeżyć je bez konieczności przeprowadzania kosztownych i długotrwałych remontów. Warto wiedzieć, że istnieją sposoby na to, aby odmienić swoje wnętrze bez konieczności wprowadzania dużych zmian. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na metamorfozę wnętrza bez remontu.

  1. Zmień kolory

Kolor ścian i mebli ma duże znaczenie dla wyglądu wnętrza. Możesz zmienić kolor ścian na jednej z nich lub na wszystkich. Jeśli nie chcesz malować całych ścian, możesz zdecydować się na pomalowanie tylko jednej ściany w innym kolorze, co z pewnością ożywi przestrzeń. Ważna jest także kolorystyka mebli i dodatków – doświetlamy i rozjaśniamy pomieszczenia, w których przeważają ciemne kolory, a w cieplejszych paletach dobrze nadają się beże i jasne pastele.

  1. Zmień tekstylia

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wielki wpływ na całościowe wrażenie wnętrza ma zmiana zasłon, firanek, poduszek czy dywanów. Zmiana jednego lub kilku elementów w otoczeniu mebli powiększa i pozytywnie modyfikuje wnętrze. Możemy zdecydować się na barwne akcenty lub stonowane tonacje, wyszukane tkaniny lub niezbyt kosztowne rozwiązania.

  1. Zmień oświetlenie

Często zapominamy o tym, że oświetlenie ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Możemy wymienić żyrandole, lampy stojące czy stołowe na nowe, selektywnie wybrać oświetlenie punktowe i poświęcić uwagę na ukryte oświetlenie – wszystko po to żeby skutecznie wyeksponować dekoracje oraz wprowadzić do naszego mieszkania przyjemny nastrojowy klimat.

  1. Zmień dekoracje

Czasami dodatkami jesteśmy w stanie dokonać prawdziwej metamorfozy w naszym już znanej nam wnętrzu. Z łatwością możemy wymienić stare dekoracje na nowe, dodając tym samym świeżości i charakteru pomieszczeniu. W sklepach możemy znaleźć wiele ciekawych przedmiotów dekoracyjnych jak na przykład: ramki, reprodukcje obrazów, wazony, zegary, poduszki, jedwabne tapety i wiele innych.

  1. Zmień układ mebli

Ostatnim sposobem na odmianę swojego wnętrza jest zmiana układu mebli. Czasami wystarczy przestawić kanapę, wyjść ze schematu prostokątnych dywanów i naznaczyć kawałek miejsca na osobisty przestrzenny styl – towarzyszą temu kolorowe lampki hula hop, wiszące fotele, kable z neonowym oświetleniem, ważne jest by pozwolić sobie na swobodę wyzwalającą kreatywność.

Jak widać, bez potrzeby remontu możemy wprowadzić do swojego wnętrza wiele odmian, bardzo wiele jest prostych sposobów na odmianę znanego już wnętrza. Warto dla siebie przeznaczyć chwilę na namysł, namacalną koncepcję i inspirację. Dzięki małym zmianom w domu z pewnością poczujemy się lepiej i przyjemniej.

Author: rezydencjaorlowicza.pl