5 sposobów na to, by materac znów wyglądał jak nowy

Nie musisz wydawać pieniędzy na zupełnie nowy materac, wystarczy wykonać te proste kroki, aby odmłodzić swój stary materac i sprawić, że znów będzie wyglądał jak nowy.

Wyjęcie materaca

Pierwszym krokiem jest wyjęcie materaca i umycie go zimną wodą. Pozwól mu całkowicie wyschnąć, a następnie spryskaj go dobrej jakości ochraniaczem na materac.

Obróbka materaca

Po zastosowaniu ochraniacza na materac, dodaj kilka olejków eterycznych. Najlepsze olejki eteryczne do użycia to cynamon, rozmaryn i cytryna. Olejki te poprawią zapach materaca, a także dodadzą mu naturalnej właściwości antybakteryjnej.

Wymień pokrowiec na materac

Teraz możesz wymienić pokrowiec na materac na zupełnie nowy. Zaleca się zakup nowego, ponieważ stare nie są trwałe i mogą powodować swędzenie.

Wymień sprężynę

Jeśli masz starą sprężynę to możesz ją wymienić na nową. Stara może być zużyta i nie zapewni odpowiedniego podparcia materaca.

Wnioski:

Wykonując powyższe kroki można sprawić, że materac będzie wyglądał jak nowy. Jedynym problemem jest to, że utrzymanie materaca wymaga wiele wysiłku, więc najlepszym sposobem jest sprawienie, by wyglądał jak nowy jak najszybciej.

 

Author: rezydencjaorlowicza.pl