Komody z szufladami – siła najbardziej uniwersalnych mebli

Komoda to mebel z tradycjami i – jako taki – znakomicie spełnia swoje funkcje. Do dziś komody w różnych wydaniach są stałym elementem wyposażenia pomieszczeń o różnych funkcjach. Współcześnie – dzięki szerokiej ofercie – łatwo jest też dobrać komodę do stylu wnętrza.

Komoda to mebel pochodzący z XVII wieku o iście królewskim pochodzeniu. A to dlatego, że właśnie królewskie salony były początkiem jego kariery. Potem – na szczęście – trafił pod strzechy. A dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko jego estetyką, ale i dużą funkcjonalnością. Najczęściej do produkcji komód wykorzystywane jest drewno lub też nowoczesne i wytrzymałe płyty (np. płyty MDF). Komody występują w różnych wymiarach i mają różny design. Dlatego też nadają się zarówno do pokoju dziecięcego, jak i do salonu czy do gabinetu – tu znakomicie sprawdzą się na przykład eleganckie komody.

Komody z szufladami – zalety

Niewątpliwą zaletą komód jest to, że pozwalają one utrzymać porządek. Dzięki pojemności szuflad możemy schować w nich nie tylko rozmaite drobiazgi. I tak, w sypialni komoda może służyć do przechowywania ręczników czy kompletów pościelowych, a w jadalni – zastaw stołowych i sztućców. W tym drugim przypadku sprawdzą się zwłaszcza komody, które oprócz szuflad mają też drzwiczki. Takie komody mają często przeszklone fronty drzwiczek, dzięki czemu możemy odpowiednio wyeksponować znajdujące się tam przedmioty. Komody pokojowe to także dodatkowa przestrzeń do wykorzystania. Można ustawić na nich na przykład doniczki z kwiatami czy też rodzinne zdjęcia. Jak więc widać, naczelną zaletą tego mebla jest jego uniwersalność – nadaje się on do każdego wnętrza. Oddzielną grupę komód stanowią te wykonane z wodoodpornych materiałów, wtedy mogą spełnić bardzo użyteczną funkcję w większych łazienkach.

Wąskie komody – porządek w małych pomieszczeniach

Dziś komody wykonane z wytrzymałych materiałów mają też mniejsze rozmiary. Wąskie komody są najczęściej wybierane na przykład do dziecięcych pokojów. Takie meble bardzo ułatwiają przechowywanie ubrań na niewielkich przestrzeniach. Poza tym taka komoda z szufladami w niestandardowym kolorze to bardzo pożądany element wystroju takiego wnętrza. Gdzie jeszcze warto zastosować wąskie komody? Taka komoda świetnie sprawdzi się na przykład w przedpokoju. Jej szuflady można wykorzystać do przechowywania szalików czy czapek, czy domowych pantofli, dzięki czemu nie będą one tworzyć dodatkowego bałaganu. Takie rozwiązanie ułatwi więc codzienne funkcjonowanie.

Nowoczesne komody do loftowych (i nie tylko) wnętrz

Nowoczesne wnętrza charakteryzuje pewna surowość, a nawet sterylność. Dlatego też ich właściciele dbają o spójność wyposażenia takich pomieszczeń. Producenci mebli starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom właścicieli nowoczesnych loftowych czy nawet industrialnych wnętrz. Tym bardziej, że taki design od paru lat ma się bardzo dobrze. Meble w nowoczesnym loftowym stylu charakteryzuje minimalizm. Formy są bardzo surowe, ale często bardzo eleganckie. Jeśli więc cenisz sobie styl minimalistyczny i chcesz, by twój salon czy sypialnia go reprezentowały, wybierz komodę, która dodatkowo zapewni im funkcjonalność, pozwalając schować wszelkie zbędne rzeczy, a tym samym dodać wnętrzu wspomnianej już sterylności. Płyta laminowana na froncie nowoczesnej komody to często wybierane rozwiązanie. Nowoczesne komody nie mają też zazwyczaj tradycyjnych okuć i uchwytów, a ich kolory to biały połysk, czerń lub głęboki grafit.

Komody z szufladami spełnią oczekiwania ludzi o różnych gustach i różnych potrzebach – wszystkich, którym zależy na meblach funkcjonalnych i dopasowanych estetycznie do danego stylu. Warto skorzystać z oferty sprawdzonych producentów gwarantujących wysoką jakość mebli, by cieszyć się inwestycją, która naprawdę się opłaca.

Author: rezydencjaorlowicza.pl