Porady dotyczące utrzymania czystości i organizacji kuchni

Kto nie chce mieszkać w czystej i zorganizowanej kuchni? Jako gospodyni domowa, nie mam żadnego innego miejsca do spędzania mojego czasu oprócz kuchni. Kocham gotować, kocham piec, i kocham spędzać mój czas w kuchni.

Ale w rzeczywistości, większość czasu jestem sfrustrowany z mojej kuchni. W kuchni panuje bałagan, a ja nie mam wystarczająco dużo czasu, aby go posprzątać i zorganizować. Kiedy byłem na studiach, zwykłem utrzymywać moją kuchnię dobrze zorganizowaną. Robiłam małe koszyczki i wkładałam do nich wszystkie przybory kuchenne. Przyprawy trzymałam w różnych garnkach i kubkach.

Kiedy zostałam mamą, nie miałam wystarczająco dużo czasu, aby utrzymać moją kuchnię, ale utrzymywałam ją dobrze zorganizowaną. W mojej lodówce trzymałam kartkę, na której zapisywałam daty zakupu produktów i datę ważności.

Tak więc, są to pewne wskazówki, które pomogą Ci utrzymać kuchnię w czystości i zorganizowaną.

Używaj właściwych narzędzi

Jest to jedna z najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci utrzymać kuchnię zorganizowaną i czystą. Musisz użyć odpowiednich narzędzi do zadania, które robisz.

Na przykład, jeżeli ty czyścisz podłogę wtedy ty musisz używać gąbkę i no miotłę. Jeżeli ty czyścisz szafy wtedy ty musisz używać dustpan i próżniaczy cleaner.

Musisz użyć odpowiedniego narzędzia do pracy.

Utrzymuj kuchnię w czystości

Następna rzecz, którą musisz mieć na uwadze to utrzymanie kuchni w czystości. Wiem, że jest to najtrudniejsza rzecz do utrzymania czystej kuchni, ale jest to możliwe. Jest wiele rzeczy, które sprawią, że w kuchni będzie panował bałagan.

Musisz trzymać swoje naczynia i patelnie w odpowiednim miejscu. Musisz trzymać swój kosz na śmieci w odpowiednim miejscu. Jeśli gotujesz, to musisz trzymać deskę do krojenia w odpowiednim miejscu. Tak więc, utrzymuj swoją kuchnię w porządku i zorganizowaną.

Używaj timera

Musisz być zaznajomiony z koncepcją timera. Możesz go używać do kontrolowania czasu gotowania. Możesz trzymać timer na kuchence i ustawić go na gotowanie jedzenia.

Jeśli pieczesz, to możesz ustawić timer na czas pieczenia. Pomoże Ci to utrzymać właściwy czas i będziesz miał idealnie wypieczone ciasta i ciasteczka.

Wnioski:

Podsumowując, są to niektóre wskazówki, które pomogą Ci utrzymać czystość i organizację kuchni. Ale przed użyciem wskazówek, musisz zrozumieć przepływ pracy w kuchni i odpowiednie narzędzia.

Author: rezydencjaorlowicza.pl