Inspiracje wnętrzarskie: Trendy remontowe na sezon

Sezon remontowy już w pełni – po co szukać inspiracji?

Nowy sezon to idealny moment, by zrobić remont i odświeżyć swoje wnętrze. W końcu mieszkając w jednym miejscu przez dłuższy czas, zaczynają się pojawiać elementy, które już nas nudzą lub zarządzają ze starości. W sposobie odnowienia mieszkania warto kierować się obecnymi trendami. Sprawdź, jakie wyzwania stawiają przed nami projektanci wnętrz i co jest modne w tym roku.

  1. Naturalność i eko-styl

Naturalne materiały i naturalne barwy, to jedne z najważniejszych trendów tego sezonu. Naturalny styl i proste formy mebli w połączeniu z barwami takimi jak beże, szarości i biel to już kultowe połączenie. Projektanci nadal zwracają uwagę na materiał, z którego wykonane są meble i dodatki. Popularne są drewno, rattan, bawełna i lina. Meble z certyfikowanego drewna dobrej jakości, to inwestycja na lata. Warto więc postawić na ekologię i wybierać produkty, które pochodzą z odnawialnych źródeł.

  1. Geometryczne motywy na ścianie

Frustruje cię jednolity wygląd ściany? Geometryczne motywy, w postaci naklejek lub malowania, to prosty sposób na odmianę i uatrakcyjnienie pomieszczenia. Wzory w trójkąty, kwadraty lub koła, przykładając dużą uwagę do kolorów, będą idealnym uzupełnieniem minimalistycznego projektu.

  • Naklejki i malowanie geometryczne: aktualnie są modne i łatwiej je usunąć niż tapetę.
  1. Mieszanie stylów

Zróżnicowanie stylów to już oklepana prawda w świecie designu, ale nadal warto o tym pamiętać. Nawet jeśli wnętrza mają prosty styl, można je uatrakcyjnić kilkoma elementami dekoracyjnymi w stylu vintage, tkackim czy przemysłowym. Warto przy tym pamiętać, by utrzymać swój styl dominujący i nie przeginać z ilością dodatków.

  • Stylowo mixowanie: dekoracje stylu industrialnego, vintage i tkackiego to hit sezonu.
  1. Minimalistyczne kuchnie

Biały, minimalistyczny wystrój w kuchni to gigantyczny trend w tym roku. Projektanci odchodzą od oklepanych rozwiązań w postaci ciemnych mebli kuchennych i stawiają na białe kuchnie z dużymi szufladami i rozświetloną szafką górną. Idealnym uzupełnieniem takiego wyposażenia będą drewniane elementy, które dodają kuchni przytulności.

  • Minimalizm w kuchni. Białe meble kuchenne, duże szuflady i rozświetlona szafka górna.
  1. Imperiał wielofunkcyjności

W niedużych mieszkaniach nie zawsze łatwo wymyślić, jak zagospodarować dostępne przestrzenie. Takie wyzwania stawiają przed nami projektanci, którzy proponują modułowe, wielofunkcyjne meble. Ich największymi atutami są funkcjonalność, możliwość aranżacji przestrzeni i możliwość dopasowania mebli do indywidualnych potrzeb.

  • Czwarta Rzeczpospolita czyli modułowe i wielofunkcyjne meble.

Jak widać, projektanci wnętrz zawsze mają wiele interesujących rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę podczas remontu lub odświeżenia swojego wnętrza. Warto więc zapoznać się z nowymi trendami i zrobić coś pięknego dla siebie i swojego mieszkania.

Author: rezydencjaorlowicza.pl