Remont poddasza – nowa przestrzeń do zagospodarowania

Remont poddasza – nowa przestrzeń do zagospodarowania

 1. Dlaczego warto wykorzystać poddasze?
  Zwykle poddasze jest pomijane jako miejsce do zamieszkania, ale przecież to zwykle największa przestrzeń w domu. Jest to doskonała okazja do stworzenia nowej sypialni, gabinetu, biblioteki czy też pokoju gościnnego. Remont poddasza pozwoli na wykorzystanie przestrzeni, która dotąd nie była używana.
 2. Kiedy rozpocząć remont poddasza?
  Najlepszym momentem na rozpoczęcie remontu poddasza jest okres letni. W tym czasie można wykorzystać dobre warunki atmosferyczne, co uprości pracę i pozwoli na szybsze zakończenie projektu. Ważne też, aby zainwestować w dobrą izolację, która chroni przed zimnem i utratą ciepła.
 • Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem remontu poddasza?
  Przed rozpoczęciem remontu poddasza warto skonsultować się z fachowcami. Przede wszystkim warto wykonać wstępną wycenę projektu i pomyśleć o koncepcji -być może warto zlecić projekt architektoniczny. Warto również sprawdzić stan konstrukcji dachu, aby upewnić się, że nie ma poważnych uszkodzeń i konieczne jest sprawdzenie stanu instalacji (woda i prąd).
 • Jak zagospodarować przestrzeń na poddaszu?
  Możliwości zagospodarowania przestrzeni na poddaszu są praktycznie nieograniczone. Można stworzyć nową sypialnię, która będzie wyposażona w szafę wnękową, łóżko szafkowe i stoliki nocne. Innym pomysłem jest zaaranżowanie na poddaszu pokoju dla dzieci, w którym zainstaluje się drabinkę, szczytnie, czy też wprowadzi regałki na książki. Ciekawym rozwiązaniem jest również stworzenie praktycznego biura domowego czy też atelier dla artysty. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz wymagań funkcjonalnych.
 • Jakie są koszty remontu poddasza?
  Koszt remontu poddasza jest uzależniony od wielu czynników, takich jak: stan stropu, rodzaj wykończenia, rodzaj instalacji, typ okien, itp. Przybliżone koszty to około 200-400 zł/m2. Oczywiście, jeśli potrzebujemy prac dodatkowych, takich jak wymiana całego dachu czy instalacja klimatyzacji, koszty będą wyższe. Pamiętajmy, że wysokiej jakości materiały i dobra robota remontowa pozwoli na komfortowe korzystanie z poddasza przez lata.

Author: rezydencjaorlowicza.pl