Fotele skórzane a tapicerowane

Czy można sobie wyobrazić salon bez fotela? To bardzo trudne, ponieważ to uniwersalne meble, dzięki którym możemy pozwolić sobie na wartościowy wypoczynek. Dodatkowo, fotele stają się ciekawą ozdobą salonu i warto jest, aby to one wyznaczały kierunek aranżacyjny dla każdego z wnętrz. Na rynku dostępne są dwa rodzaje foteli, które wiodą prym w tym segmencie mebli – są to fotele skórzane oraz tapicerowane – które z nich są lepsze? Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na tak postawione pytanie, ponieważ oba rozwiązania mają zarówno wiele zalet, jaki i kilka wad. Czym charakteryzuje się fotek skórzany, a czym tapicerowany? Jak wybrać odpowiedni mebel do swojego wnętrza? Na to oraz wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz w tym tekście. Koniecznie przeczytaj, jeśli w planach masz zakup fotela do domu.

Nowoczesne fotele do wnętrz można z powodzeniem porównać do współczesnych dzieł sztuki. Producenci prześcigają się w dostarczaniu coraz bardziej oryginalnych i wymyślnych rozwiązań. Na rynku odstępne są fotele w przeróżnych kształtach oraz kolorach, dlatego wybór nie zawsze należy do rzeczy najłatwiejszych.

Fotele skórzane – charakterystyka, zalety i wady

Na początku musimy powiedzieć sobie o wszystkich zaletach oraz wadach foteli skórzanych. Zacznijmy od zalet. Są one bardzo eleganckie i często odporne na zniszczenia – to fotele odznaczają się długowiecznością. Takie fotele jednak często lepiej wpisują się w duże przestronne przestrzeni i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Fotele tapicerowane – charakterystyka, zalety i wady

Fotele tapicerowane to przede wszystkim nieograniczone bogactwo wzorów oraz kolorów. Każdy znajdzie coś, co idealnie dopasuje się do jego wnętrza. Co więcej, tapicerowane fotele są znacznie tańsze niż te pokryte prawdziwą skórą. Często jednak można trafić na kiepskie wykonanie bądź jakość obicia, które nie spełnia naszych oczekiwań. Do najpopularniejszych należą fotele uszaki, które aktualnie biją wszelkie rekordy popularności.

Author: rezydencjaorlowicza.pl