Remont łazienki: Jak wybrać odpowiednie płytki ceramiczne

Remont łazienki: Jak wybrać odpowiednie płytki ceramiczne

2019 rok przyniósł wiele nowości na rynku płytek ceramicznych. Remontując łazienkę, warto mieć świadomość trendów, jakie obecnie panują w aranżacji wnętrz. Dzięki temu można wybrać płytki, które będą nie tylko funkcjonalne, ale też modne i estetyczne. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie płytki ceramiczne podczas remontu łazienki.

  1. Wybór materiału

Płytki ceramiczne to materiał doskonale sprawdzający się w łazience. Są odporne na wilgoć, łatwe w utrzymaniu czystości i estetyczne. Oprócz tego, można wybierać spośród różnych rodzajów: szkliwione, nieszlifowane, matowe, błyszczące. Decydując się na konkretny materiał, warto zastanowić się, jaki ma być efekt końcowy. Czy łazienka ma być minimalistyczna i prosta, czy pełna kolorów i wzorów?

  1. Kolor płytek

Kolor płytek również ma duże znaczenie podczas remontu łazienki. Jeśli chcemy uzyskać wrażenie większej przestrzeni, warto postawić na jasniejsze odcienie. Natomiast, jeśli celujemy w klimat spa, można wybrać pastelowe kolory. Dla odważnych, na rynku dostępne są również płytki w intensywnych kolorach, jak np. czerwień czy fiolet.

  1. Wzór i faktura płytek

Współczesne trendy w aranżacji łazienek zachęcają do eksperymentowania z fakturami i wzorami na płytkach. Oprócz klasycznych wzorów, takich jak przemysłowe betonowe czy drewniane deski, w ofercie znajdziemy płytki w grochy, geometryczne wzory, w stylu art déco czy marmurowe. W przypadku faktury, warto pamiętać, że matowe płytki będą lepiej pasować do łazienki minimalistycznej, natomiast błyszczące do bardziej eleganckiej.

  1. Rozmiar płytek

Rozmiar płytek to kolejny czynnik wpływający na ostateczny efekt wizualny. W ostatnich latach na popularności zyskały duże formaty, jak np. 60×60 cm czy 80×80 cm. Taka wielkość płytek optycznie powiększa łazienkę i wprowadza do niej nowoczesny styl. Wybierając jednak takie płytki, trzeba pamiętać, że ich układanie jest trudniejsze i wymaga większej precyzji.

  1. Dopasowanie do reszty łazienki

Ostateczny wybór płytek ceramicznych musi być dobrze przemyślany i dopasowany do reszty łazienki. Ważne jest, aby płytki ładnie współgrały z kolorem mebli łazienkowych, armatury oraz dodatków. Jeśli mamy jasne meble, warto wybrać jasne płytki, w przeciwnym razie łazienka może wydawać się zbyt ciemna i przytłaczająca.

Podsumowanie

Podczas remontu łazienki warto pamiętać o wyborze odpowiednich płytek ceramicznych. Ważne są tu kwestie takie jak: materiał, kolor, wzór i faktura, rozmiar oraz dopasowanie do reszty łazienki. Wybierając płytki, warto kierować się własnym gustem, ale również obecnymi trendami aranżacyjnymi. Przemyślany wybór płytek zaprocentuje estetycznym i funkcjonalnym efektem końcowym.

Author: rezydencjaorlowicza.pl