Jaką sofę ogrodową wybrać

Zadbaj o ogród tak, aby spędzać w nim dużo czasu

Lato to okres, w którym najwięcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Jak wiadomo, wpływa to niezwykle korzystnie na nasze zdrowie, dlatego warto zadbać o to, aby relaks na dworze był na tyle komfortowy, na ile pozwala nam na to metraż naszego ogrodu. Większy ogród pozwoli nam na cały kompleks wypoczynkowy, ale niewielki ogród również daje możliwość wypoczynku na sofie ogrodowej. Jaką sofę zatem wybrać?

Sofy ogrodowe to meble, które umożliwiają zarówno zabawę w ogrodzie podczas towarzyskiego spotkania z przyjaciółmi (stając się wygodnym siedziskiem przy stole), jak i chwile beztroskiego wypoczynku pozwalając wyciągnąć się wygodnie do pozycji półleżącej z wciągającą książką i smaczną kawą.

Jak optymalnie wykorzystać przestrzeń ogrodu

W dużym ogrodzie możesz pozwolić sobie na moduł narożnika, który optymalnie zagospodaruje kąty ogrodu. Taki mebel najlepiej przydaje się osobom, które uwielbiają organizować imprezy na świeżym powietrzu. Pozwala na usadzenie dużej liczby osób.

Optymalnym meblem na niewielką powierzchnię ogrodu jest sofa dwuosobowa, obłożona licznymi poduszkami, zapewni Ci komfort i przytulność. Pozwoli Ci cieszyć się wygodą podczas lektury książki, porannej kawy, czy w romantycznych uściskach z mężem. Taka kanapa pomieści nawet trójkę osób, nie zajmując przy tym zbyt dużej przestrzeni.

Sofy ogrodowe w ogrodzie

Sofa ogrodowa nadaje elegancji, a przy tym wciąż pozostaje skromna. Meble te występują w wielu stylach, dzięki czemu znajdziesz taką, która podkreśli wymarzoną aranżację lub nada ogrodowi całkiem nowego designu. Sofa jest na tyle wdzięcznym meblem, iż potrafi zmienić się szybko za pomocą drobnych, dodatków: poduszek, narzuty, czy donicy z kwiatem stojącej obok. Dzięki temu, możesz zmieniać wystrój swojego ogrodu w zależności od aktualnego nastroju, nie ponosząc przy tym zbytnich kosztów.

Oprócz standardowych sof ogrodowych, możesz pokusić się o mebel pleciony z tworzyw sztucznych, aluminiowy lub wykonany z miękkiej pianki. W sprzedaży występują również sofy modułowe, które w zależności od potrzeby, łatwo zmieniają się w siedziska trzy- lub czteroosobowe.

Author: rezydencjaorlowicza.pl