Karmienie rybek akwariowych – to proste

Jeśli chcemy znaleźć właściwe ryby morskie do akwarium, oprócz spraw związanych z wielkością zbiornika, koegzystencją konkretnych gatunków, należy również bezwzględnie sprawdzić ich preferencje pokarmowe.

Różne gatunki ryb mają inne przyzwyczajenia co do żerowania i rodzajów pokarmów, które smakują im najlepiej. Warto zatem dowiedzieć się tego wcześniej, zanim dokonamy zakupu i wprowadzimy nowe stworzenia do zbiornika.

Jak karmić rybki akwariowe?

Pokarm dla rybek powinien być głównie pochodzenia naturalnego. Specjaliści ostrzegają, że żywe jedzenie dla rybek może być dla nich niebezpieczne, stając się przyczyną wielu zachorowań. Warto zatem skupić się na wersjach suszonych lub w tabletkach i płatkach.

Różne typy sprawdzą się dla odmienny gatunków. Tabletki i granulaty są idealne dla ryb żyjących przy dnie. Z kolei płatki i pokarm suszony łatwo unosi się na powierzchni wody, żeby po nasiąknięciu powoli opadać na dno, dlatego też mogą z niego korzystać wszystkie rodzaje ryb, bez względu na miejsce żerowania.

Rybki podobnie jak inne stworzenia mają również swoje preferencje. Można o nie zapytać sprzedawcę lub dokonać obserwacji podczas karmienia.

Author: rezydencjaorlowicza.pl