Niedzielny obiad

Niedziela dla większości z nasz czas relaksu i odpoczynku, w dniu zazwyczaj tym możemy odpuścić cześć obowiązków dlatego też aby w pełni korzystać z wolnego dnia dania przyrządzone tego dnia powinny być proste i jeśli to nie jest naszym hobby, czas spędzony w kuchni ograniczony do minimum.
Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się naleśniki, przygotowanie ich nie wymaga dużo czasu a lista składników jest naprawdę krótka.
Mąką, mleko oraz jajko, jeśli nie mamy mleka możemy zastąpić je wodą, jajko możemy zastąpić roztartym bananem i pozostaje nam mąka, które jest elementem niezbędnym za to rodzaj jest już nie ma tak dużego znaczenia. W ten sposób możemy stworzyć zarówno naleśniki bezglutenowe bez mleka jak również tradycyjne znane nam z dzieciństwa.
Biorąc pod uwagę, iż atutem tego dnia jest czas przyrządzenia, najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie wszystkich placków rano a w ciągu dnia dobieranie jedynie dodatków.
W ten sposób spędzając około godzinę w kuchni jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w jedzenie na cały dzień, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na odpoczynek przy ulubionym serialu lub na nadrabianie zaległości w racy czy tych domowych

Author: rezydencjaorlowicza.pl