Jak pies z kotem

Chcesz mieć psa? Nic trudnego, wiele smutnych oczu, które potrzebują miłości odnajdziesz w schronisku. Biedne czekają na swojego wybawcę. Ok. Jednak to wcale nie jest tak proste. Szczególnie wtedy, gdy w domu panoszy się już kot.

Może warto spróbować, przecież nie zawsze pies z kotem będą prowadzić awantury. Zastanawiasz się czemu psy nie lubią kotów? Naukowcy wnioskują, że to wszystko wina mowy ciała. Zwierzęta bardzo różnie się zachowują, czasem ten sam odruch znaczy u jednego i drugiego całkiem coś innego. Merdanie ogonem u psa to objaw zadowolenia, natomiast u kota zdenerwowania. Te zwierzęta po prostu mówią dwoma różnymi językami, nie potrafią się porozumieć.

Jednak czasem widzisz obrazki jak pies i kot śpią w jednym legowisku. Może warto wypróbować? Może tobie akurat się uda. Ważne by każdy zwierzak znalazł swój osobny kąt, w którym będzie mógł się zaszyć, by nikt go nie drażnił. Pamiętajmy, że nowy podopieczny to nie pępek świata, dotychczasowemu domownikowi należny się tyle samo uwagi, co nowemu przybyszowi. Nie zapominajmy okazać domownikowi miłości i uwagi, każdy z nich będzie potrzebował przytulenia, pogłaskania, czy podrapania po brzuszku.

 

Author: rezydencjaorlowicza.pl