Pielęgnacja przez przycinanie

Chociaż za oknami dopiero co na dobre zaczęła się zima i na razie nie myślimy o pielęgnacji naszych ogrodów i sądów, to warto ten zimowy czas wykorzystać na zagłębienie tajemnic związanych z naszymi ogrodami. To właśnie teraz najłatwiej zaplanować nam poszczególne pracę, których będzie wymagał nasz ogród i dowiedzieć się więcej na temat tego, co możemy tam zrobić lepiej. Dzisiaj powiemy sobie kilka słów na temat tego, kiedy obcinamy drzewa owocowe. W końcu to bardzo ważny temat, jeśli chcemy mieć drzewka o kształtnych koronacja A także doskonale zbiory owoców.

 

Przede wszystkim musimy sobie powiedzieć, że różne gatunki drzewek owocowych wymagają tego rodzaju pielęgnacji w różnym czasie. Jedne najlepiej przycinać pod koniec zimy A jeszcze inne rośliny wymagają tego rodzaju pielęgnacji dopiero pod koniec lata. Dla przykładu pod koniec zimy, czyli na dobrą sprawę już w lutym powinniśmy przycinać takie drzewka owocowe jak jabłonie, grusze i śliwy. Trochę później tego zabiegu wymagają brzoskwinie i nektarynki. Te drzewka przycinamy dopiero w kwietniu, gdy na ich gałęziach pojawiają się pierwsze pąki. Oczywiście jak już wcześniej wspomnieliśmy są również rośliny, które wymagają tego rodzaju opieki dopiero pod koniec lata, na dobrą sprawę po sezonie owocowania. Do tej grupy należą z kolei wiśnie, czereśnie oraz morele.

Jak widać różne drzewka owocowe potrzebują przycinania w różnym czasie, dlatego też powinniśmy zawsze dbać nie tylko o nasze drzewka ale również narzędzia, które w tym celu wykorzystujemy. Pamiętajmy, żeby nasze narzędzia zawsze były czyste i odpowiednio naostrzone. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że nasze drzewka pozostaną zdrowe i bez zbędnych uszkodzeń. Pamiętajmy również, zebý zawsze przemyśleć, które gałęzie powinny zostać usunięte. Przede wszystkim wycinamy “wilki” czyli te gałęzie, które rosną pionowo, te które zaburzają kształt korony A także odbierają światło innym częściom korony drzewka. To najważniejsze!

 

Author: rezydencjaorlowicza.pl